Giełda Papierów Wartościowych - baza wiedzy
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest jedną z największych giełd w Europie. Jako inwestor możesz wybierać spośród ponad 500 notowanych spółek. Dzięki naszym analizom możesz wybrać najbardziej obiecujące opcje inwestycyjne. Dowiesz się również, jak uniknąć oszustw i jak mądrze inwestować swoje pieniądze.
Giełda Papierów Wartościowych - co to jest?
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jest jedynym operatorem rynków regulowanych w Polsce. Oprócz pełnienia funkcji giełdy prowadzi również działalność w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Misją GPW jest wspieranie rozwoju rynków kapitałowych i inwestycji w Polsce. GPW została założona w 1918 r. i była pierwszą giełdą w Polsce, która rozpoczęła działalność po odzyskaniu niepodległości.
GPW prowadzi dwa rynki regulowane - Główny Rynek Komisyjny i Alternatywny Rynek Komisyjny. Wszystkie akcje znajdujące się w obrocie na GPW dzielą się na dwie kategorie: zwykłe i uprzywilejowane. Akcje zwykłe mogą być przedmiotem obrotu zarówno przez inwestorów krajowych, jak i zagranicznych, natomiast akcje uprzywilejowane mogą być przedmiotem obrotu wyłącznie przez inwestorów krajowych.
Giełda Papierów Wartościowych - czy warto inwestować?
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największym rynkiem giełdowym w Polsce i trzecim co do wielkości w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1995 roku i obecnie ma siedzibę w Warszawie. Obecnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie działa tylko w Warszawie.
Polska stała się ostatnio ośrodkiem technologii i innowacji i oczekuje się, że w najbliższych latach kraj ten odnotuje ponadprzeciętny wzrost gospodarczy. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie i jest prawdopodobne, że odnotuje znaczny wzrost wraz z rozwojem rynków wschodnich.
Giełda Papierów Wartościowych - jak analizować?
Jeżeli chcesz inwestować w polskie akcje, ale nie masz wystarczającego doświadczenia lub wiedzy, możesz skorzystać z usług brokera lub platformy, która oferuje ocenę ryzyka różnych akcji przed dokonaniem inwestycji. Takie platformy istnieją niemal w każdym kraju i umożliwiają wybór akcji na podstawie poziomu ryzyka. Polskie akcje nie są zbyt ryzykowne, ale nie są też całkowicie wolne od ryzyka. Wybierając akcje, w które chcemy zainwestować, należy przyjrzeć się fundamentom spółek, które je emitują. Należy zbadać profil spółki, jej model biznesowy i branżę, w której działa, aby zrozumieć poziom ryzyka.